Ezanmatik otomatik ezan okur anfiyi açar kapatır

Ezan Okuyan Cihaz
Ürün Kodu : 5534567 -2016
Stok Durumu : Stoklarımızda Vardır
Fiyatı: 485.00 TL

ADET :

 

Dijital ezanmatik cihazıEzanmatik otomatik ezan okuyan cihaz, 5 vakit ezan okuyan cihaz anfiyi otomatik açar ve kapatır. Ezan okuyan cihaz fiyatları en ucuza satın alabilirsiniz. Cami malzemeleri burada. Ücretsiz Kargo - 2 Yıl Garantilidir. Otomatik ezan okuma cihazı. Ezanmatik cihazı

Ezanmatik ezan okuyan cihaz tam vaktinde anfiyi otomatik olarak açar ezanı veya selayı okur ve bittiği zaman anfiyi otomatik olarak kapatır. Diyanet namaz vakitleri ile uyumludur. Hergün kendisini günceller ve beş vakit ezanı okur.

Kurulumu kolaydır herhangi bir elektronikçiye ihtiyaç kalmadan basit bir şekilde anfiye takabilirsiniz. Lcd ekranı sayesinde tüm ayarları kolayca yapabilir veay namaz vakitlerini kontrol edebilirsiniz.

Ezan okuyan cihazın genel özellikleri : 

* Otomatik anfi açma / kapatma

* Ramazan fonksiyonu : Sela ve imsakta ezan okuma

* LCD led mavi ekran

* Beş vakit ezanı okuyabilme '' İstediğiniz vakti kapatma veya açma ''

* Diyanet namaz vakitleri ile tam uyumlu

* Vakitleri hergün otomatik olarak güncelleme

* Tak çalıştır kolay kurulum

* Elektrik kesintilerine karşı hafıza koruma pili vakitleri elektrik gelince tekrar yükler.

Mehmet Emin Karataş : Sela Dinlemek İçin Tıklayınız  Ezan Dinlemek İçin Tıklayınız

Sela fonksiyonu sayesinde sela okuyabilir. Seslendiren : Mehmet Emin Karataş

Cami dış anfisi ile beraber çalışır Otomatik olarak hergün kendini günceller.

Köy, Kasaba,İlçere göre dakika farklarını Hesap Eder Diyanet Takvimine Göre Ezan Okur Elektirik Kesintilerinde Tekrar Ayar Yapmanıza Gerek Kalmaz.

Güncel Saatinden Devam Eder.

RAMAZAN FONKSİYONU İLE İMSAK VAKTİNDE EZAN OKUMA FONKSİYONU

ÜCRETSİZ KARGO - 2 YIL GARANTİ - HIZLI TESLİMAT. FATURALI KDV DAHİL FİYATIDIR.

Otomatik ezan okuyan cihaz Ezanmatik, Kurulumu anfiye bağlanma ve çalıştırma şekilleri


Otomatik ezan okuyan cihaz Ezanmatik, Kurulumu anfiye bağlanma ve çalıştırma şekilleri


Ezanmatik menüsü, ezan vakitlerini ayarlama ve ses yükleme.


Ezanmatik menüsü ne işe yarar?


Cihazınızn ON /OFF butonunu On konumuna getirdikten sonra ekranda görmüş olduğunuz menü gelecektir.

“Set” tuşuna Basarak ayarlara girilir ve “Set” Tuşuna basarak ayarlardan çıkılır.

Degerleri “Yukarı” tuşu artırır, “Aşağı” tuşu azaltır.

Menülerde ilerlemek için “İleri” tuşuna basılır.

 

Ayarlara girdiginizde ilk önce Tarih Ayarlama Menüsü gelecektir.

Tarih Ayarlama:  Sırası ile “YIL, AY, GÜN, SAAT ve DAKİKA” menüleri  gelecektir. “Yukarı” ve “Aşağı” tuşları ile dogru degerler ayarlanır. Menüler arasında ilerlemek için “ileri” tuşuna basılır.

Plaka Ayarlama: TARİH ayarlarından sonra ikamet etmekte olduğunuz yerleşim         yerlerinin ayarları gelmektedir il merkezleri için plaka menüsünü bağlı olduğunuz ilin plaka koduna ayarlayınız.

İlçe Dakika Farkı: İl merkezleri haricinde ilçelerde yaşayanlar eger yaşadıkları yerin enlem ve boylamını bilmorlar ise  il merkezi ile aranızdaki dakika farkını girebilirler.

Sabah Ayarlama: Sabah Ezanı güneşin doğuşundan kaç dakika önce okunacaksa o deger girilir.

Temkin Ayarı: Eger namaz vakitlerinde farklar oluşursa bunları düzelmek için tüm vakitler için temkinler kullanılabilir.Eger 1 dakika fazla ise bunu düzelmek için -1 girerek düzeltebiliriz.

Ezan İmam Seçimi: Daha önceden yüklenmiş olan imamlardan hangisisinin ezan okumaını istiyorsak o seçilir.Örnegin Sd kartlarda 01 numarayla yüklenen  klasör içindeki ezanlar 1 numaralı, 02 klasör 2. İmam gibi. Sizde sonradan ekleyerek onu secebilirsiniz.

Cuma Namazı: Bulunduğunuz yerde Cuma namazlarını öğle namazı vaktinde değil de kamu ve özel sektörde çalışan memur ve işçilerin Cuma namazlarını eda edebilmeleri için belirlenen bir saatte okunuyorsa SABİT ZAMAN= EVET olarak ayarlayınız

Cuma Günü Sela: Cuma günleri cihazın otomatik olarak sala okumasını istiyorsanız SALA DURUM= EVET olarak ayarlayınız daha sonra ileri tuşuna basınız sonraki menüye geçiniz ezan dan kaç dakika önce sala verecekse o değeri ayarlayınız.

Perşembe Sela: CUMA Akşamları Anadolu muzun bazı yerlerinde sala verilmektedir. Eğer bu uygulama sizde de mevcut ise soldaki resimdeki menüyü EVET yapınız ve ileri tuşuna basarak sonraki menüde yatsıdan kaç dakika önce sala okuyacaksa o değeri giriniz.

Ramazan Ayı Ayar: Ramazan ayına girdiğinizde Bu menüyü Mutlaka EVET olarak ayarlayınız ve RAMAZAN ayından çıktığınızda da HAYIR olarak düzenleyiniz.

RAMAZAN AYI haricinde HAYIR olmalıdır.

Ramazan Ayı Sela: RAMAZAN AYI evet olarak ayarlandıktan sonra ramazan ayında akşamları yatsıdan önce veya imsak dan önce sala veriliyorsa SALA durumunu evet yapınız ve bir sonraki menülerde gelecek sala zaman ayarlarını da yapınız.

 

EZAN OKUNSUN MU?: İstediginiz vakitdeki ezanı okutmak için EVET yapınız. Okunmasını istemiyorsanız Hayır Yapınız.İLERİ tuşu ile SABAH, ÖGLE, İKİNDİ, AKŞAM ve YATSI vakitlerindeki ezanları ayarlaya bilirsiniz.

Yaz Kış Saati : Ülkemizde Yaz saati uygulaması devam ettiği sürece EVET olarak kalacak İLERİ/GERİ saat uygulamasını cihaz otomatik olarak yapar. Saatlerde yaz kış saati uygulaması kalktığında ise HAYIR olarak ayarlayınız.

GMT Ayarlama: GMT ülkeler arasındaki saat farkını ifade eder Türkiye’ nin saat dilimi +02 dedir bu menü 02 olarak kalsın . Yurtdışındaki kullanıcılar ise bulundukları ülkenin saat dilimini kullansınlar.

Enlem Ayarlama: ilçelerde yaşayanlar plaka kodunu 00 olarak ayarlayıp ilerdikten sonra menünün sonunda koordinatlar gelmektedir. Önce enlemin dakika cinsinden olan ondalık kısmı gelir. Ondalık kısmı ayarlayınız.

Enlem Ayarlama: Ondalık kısmı ayarladıktan sonra ENLEM in derece cinsinden olan 3 haneli kısmını ayarlayın. “İLERİ” tuşuna basarak devam ediniz ENLEM de olduğu gibi BOYLAM menüleri gelecektir.BOYLAM da ondalık ve Derece cinsinden ayarlayınız.

Eger TARİH bölümüne başladığınız ana dödüyseniz, ayarları yaptınız “SET” tuşuna basarak yaptığınız ayarları güncelleyiniz. Ve ciahazın üzerindeki namaz vakitlerini Türkiye Diyanet Başkanlığının takvimi ile karşılaştırınızVakitler takvimle uyumlu ise başarı ile cihazı kurmuş oldunuz. Vakitler birbirleri ile uymuyorsa dikkatlice yapmış olduğunuz ayarları kontrol ediniz.

 

HAFIZA KARTINDAKİ EZANLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Hafıza kartında mp3 formatında ezan dosyaları bulunmaktadır. Üretici firmamız tarafından kayıtlı bir ezan ve sela dosyları vardır. Siz arzu ederseniz bu dosyaları kendinizin veya beğenilen bir kişinin ezan sesi ile değiştirebilirsiniz

Cihazın istenilen ezanları vaktinde okuyabilmesi ve değiştirilen ezanları seçebilmesi için şunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cihaz birden fazla imamın ezanını seçebilir. Herbir imam için bir klasör oluşturlur.Bu klasörlerin isimleri 01, 02, .. 09 gibi ismle kaydedilmelidir. Örnegin 01 isimli klasör 1. imam, 02 klasör 2. imam gibi ve bu oluşturulan imamlardan hangisinin ezan okumasını istiyorsaK “EZAN İMAM SECİMİ” menüsünden onun numarasını girmemiz gerekiyor.

Bu klasörler oluşturulduktan sonra klasörün içine  Sabah ezanı için 001.mp3, öğle ezanı 002.mp3, ikindi ezanı 003.mp3, Akşam ezanı 004.mp3, yatsı ezanı 005.mp3 ve sela için ise 006.mp3 nolu dosyalar olarak adlandırılıp kaydedilmelidir.

Örnegin herhangi bir isimde sabah ezanı olan mp3 formatında dosya indirdik, sabah_ezan.mp3 gibi mutlaka bunun adını sabah ezanı için 001.mp3 olarak değiştirmemiz gerekiyor. 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: Adana, Ezanmatik Adıyaman, Ezanmatik Afyon, Ezanmatik Ağrı, Ezanmatik Amasya, Ezanmatik Ankara, Ezanmatik Antalya, Ezanmatik Artvin, Ezanmatik Aydın, Ezanmatik Balıkesir, Ezanmatik Bilecik, Ezanmatik Bingöl, Ezanmatik Bitlis, Ezanmatik Bolu, Ezanmatik Burdur, Ezanmatik Bursa, Ezanmatik Çanakkale, Ezanmatik Çankırı, Ezanmatik Çorum, Ezanmatik Denizli, Ezanmatik Diyarbakır, Ezanmatik Edirne, Ezanmatik Elazığ, Ezanmatik Erzincan, Ezanmatik Erzurum, Ezanmatik Eskişehir, Ezanmatik Gaziantep, Ezanmatik Giresun, Ezanmatik Gümüşhane, Ezanmatik Hakkari, Ezanmatik Hatay, Ezanmatik Isparta, Ezanmatik İçel(Mersin), Ezanmatik İstanbul, Ezanmatik İzmir, Ezanmatik Kars, Ezanmatik Kastamonu, Ezanmatik Kayseri, Ezanmatik Kırklareli, Ezanmatik Kırşehir, Ezanmatik Kocaeli, Ezanmatik Konya, Ezanmatik Kütahya, Ezanmatik Malatya, Ezanmatik Manisa, Ezanmatik K.maraş, Ezanmatik Mardin, Ezanmatik Muğla, Ezanmatik Muş, Ezanmatik Nevşehir, Ezanmatik Niğde, Ezanmatik Ordu, Ezanmatik Rize, Ezanmatik Sakarya, Ezanmatik Samsun, Ezanmatik Siirt, Ezanmatik Sinop, Ezanmatik Sivas, Ezanmatik Tekirdağ, Ezanmatik Tokat, Ezanmatik Trabzon, Ezanmatik Tunceli, Ezanmatik Şanlıurfa, Ezanmatik Uşak, Ezanmatik Van, Ezanmatik Yozgat, Ezanmatik Zonguldak, Ezanmatik Aksaray, Ezanmatik Bayburt, Ezanmatik Karaman, Ezanmatik Kırıkkale, Ezanmatik Batman, Ezanmatik Şırnak, Ezanmatik Bartın, Ezanmatik Ardahan, Ezanmatik Iğdır, Ezanmatik Yalova, Ezanmatik Karabük, Ezanmatik Kilis, Ezanmatik Osmaniye, Ezanmatik Düzce

Ezan Okuyan Cihaz ürünlerini listeleme yapın

Ezan Okuyan Cihaz Tistok ile daha fazla çeşitlerini bulabilir ve en uygun fiyatları ile satın alabilirsiniz. Ezanmatik otomatik ezan okur anfiyi açar kapatır hakkında müşteri/tüketicilerin tavsiyelerini incelemesini yaparak öneri/şikayetlerine hızlı göz atın.

Kredi kartsız kapıda ödemeli alışveriş. Teslimatta ödeme ile satın al veya sipariş ver.

Ödeme & Sipariş Verme İşlemi

  • Telefonla Sipariş
  • Havale / Eft İle Ödeme
  • Kapıda Nakit Ödemeli Al
  • YURTİÇİ KARGO FİRMASI
  • PTT KARGO FİRMASI

Tüm Ürünlerde ÜCRETSİZ KARGO avantajı ile en uygun fiyata satın alın. Fiyatlarımıza KDV dahildir. Sıfır %100 Orjinal üretim cihazlardır. Elektronik cihazlarımız Diyanet işlerinin web sayfasında yayınlamış olduğu vakitler ile uyumludur.

Mağaza Stok & Fiyat Güncelleme : 11.05.2018


Cami saati

Doğal zeytinyağı sabunu

Tekli yaylı spiral kulaklık

Cep telefonu ve tablet şarz cihazları

Sponsorlu Reklam

Koyun çanı çeşitleri ve modelleri

Smart Ruler

Otomobil arka su fıskıyesi

Sponsorlu Reklam